Ако ве болат нозете при подолго стоење, еве како да ја ублажите болката..

Кога долго се движиме или носиме високи потпетици, почнуваме да чувствуваме болки во стапалата. Тоа навистина знае да биде напорно, дури и да ни редизвика плускавци. За да го решите овојпроблем, пробајте ги овие трикови:

Кокосово масло – ова е едно од најздравите масла. Има антибактериско, антигабично својство. Нанесете го на подрачјето каде што имате плускавци и ќе ви биде подобро.

Сода бикарбона – направете купка од сода бикарбона. Ставете 2 лажици во леген полн со вода и потопете ги стапалата 15 минути.

Чуваркуќа – чуваркуќата е одличен за курје око и плускавци. Нанесувајте го неколку дена и проблемот ќе исчезне. Оваа билка инаку помага и при цисти на јајници и матка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *