БОМБА ЗА ВАШИОТ ИМУНИТЕТ: Домашен лек против вируси и настинки

Температурите во овој период од годината, заедно со главоболките и желбата за спиење, предизвикуваат бројни вируси, проследени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунолошкиот систем.

Доколку сакате да го зајакнете телото на природен и здрав начин и да излечите настинки и вируси, подгответе го овој едноставен и вкусен напиток.

Состојки:

– 6 лимони
– 1 големо чешне лук
– 2 лажички ѓумбир во прав
– 2 лажици мед
– 3 чаши сок од ананас
– 1/4 лажичка чили во прав

Подготовка:

Исцедете го лимонот и истурете го сокот во блендерот. Додадете ги сите преостанати состојки и убаво измешајте додека не добиете еднолична смеса.

Смесата чувајте ја во стаклен сад во фрижидер. Пијте 4 шолји од овој напиток секој ден додека не исчезнат симптомите на вирусот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *