Брза пита со сирење – без прашок за пециво

Направете вкусен појадок или вечера со само неколку состојки.

Состојки

-5 јајца
-1/2 лажичка сол

– 1/2 чаша 2дл кисело млеко
-1 ниво на лажичка сода бикарбона

– 200 гр сирење
– 50 мл масло
-1 шолја 2дл брашно

Погледнете го видео рецептот со подготовка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *