Брзи грисини со пиво – Готови за половина час, совршено мезе

Вкусни, брзи но сепак лесни за подготовка грисини кои се идеални грицки за ноќните часови додека гледате телевизија или пак за ненајавени гост.

Состојки:

2 шолји брашно
1/2 шолји масло
100 гр. сирење

1 шолја пиво
1 лажиче ким
1 прстофат сол

Се меси тесто од сите намирници, се развлекува во кора и се сечат траки кои се редат на плех со масло и се печат околу 35 минути на 200 степени, на загреана рерна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *