Брз и кремаст десерт кој не се пече – Милка торта

СОСТОЈКИ:

1 л млеко + 150 мл млеко за потопување на бисквитите
160 гр пудинг од ванила (4 кесички)

10 гр ванилин шеќер
125 гр путер

160 гр бело чоколадо
160 гр чоколадо со лешници
150 гр бисквити

СОСТОЈКИ ЗА ДЕКОРАЦИЈА:
шлаг
чоколаден топинг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *