Вкусна и лесна чорба со пилешко и пченка

СОСТОЈКИ:
400 гр пилешки гради
250 гр пченка

1 морков
1 коцка путер или масло
листови магдонос

1 лажица густин или брашно
1 л вода
200 мл неутрална павлака

сол
бибер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *