Вкусно пилешко со маскарпоне – на италијански начин

Вкусно пилешко со маскарпоне – на италијански начин…

СОСТОЈКИ:
250 гр пилешки гради
30 гр рукола
30 гр маскарпоне сирење

30 гр црвена пиперка
пченка
морков
компир

павлака за готвење
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Пилешките гради наполнете ги со рукола и маскарпоне и црвена пиперка. Пржете на скара.

Неутралната павлака ставете ја да зоврие. Гответе кратко додека не стане кремаста и со сосот прелијте ги исечканите пржени пилешки гради.
Јадењето гарнирајте го со грилован морков, готвена пченка и печен компир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *