Гинекологот и открил цистите на јајниците: Го пиела овој пијалок 4 дена, а резултатите се неверојатни!

Јајниците се дел од женскиот репродуктивен систем. Тие се наоѓаат во долниот дел на стомакот на двете страни на матката. Жените имаат два јајници кои произведуваат јајце клетки, како и хормоните естроген и прогестерон.

Понекогаш, маса исполнета со течност наречена циста се развива во јајниците.Многу жени ќе развијат барем една циста во текот на нивниот живот. Во повеќето случаи, цистите се безболни и не предизвикуваат симптоми.

Цистите често се појавуваат на матката и јајниците и може да доведат до зголемено крварење или непријатност за време на менструалниот циклус, но тие не се опасни. Иако фиброидите и цистите не се опасни, не се опуштајте бидејќи може да се претворат во посериозни состојби.

Затоа внимавајте што јадете. Ова е рецептот кој ќе ви помогне да се ослободите од цисти и фиброиди:
Состојки:
Половина литар сок од репка и мед

Подготовка:
Сокот од цвекло и измешајте го со 0,25 кг мед во блендер и консумирајте по една чаша три пати на ден после секој оброк. Ќе забележите дека цистите и фиброидите ќе исчезнат и ќе се чувствувате многу подобро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *