Десерт од јагоди: Ваков овошен пудинг не сте пробале – сите се воодушевени!

СОСТОЈКИ:

350 гр. јагоди
250 мл. млеко

400 гр. кисела павлака
10 гр. желатин

4 лажици шеќер (може и повеќе)
1 лажица арома од ванила или ванилин шеќер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *