Дневен хороскоп – вторник – 1 ноември 2022 година

Овен – Месечината минува низ секторот на пријатели и може да донесе некои необични ситуации во односите со другите. Може да настанат кавги и недоразбирања поради невнимателно изговорени зборови. Не е добар момент за инвестирање во идни проекти и планови.
Бик – Месечината минува низ вашиот сектор на кариера и може да ви претстави некои предизвици и сложени ситуации кои можат да ви поматат некои лични планови. Разговорите со претпоставените се тешки, а нивото на стрес е високо. Пожелно е да ги избегнувате.

Близнаци – Денеска ќе бидете попроменливи од времето и затоа треба да бидете многу внимателни со спонтани реакции. Може да направите грешки за кои подоцна ќе се каете. Убедете го вашиот животен партнер да направи промена во вашиот дом. Имате впечаток дека се е монотоно и затоа повеќе не се чувствувате добро на местото што треба да го сакате.
Рак – Обврските доаѓаат од сите правци со кои треба да бидете во чекор и сиот овој контекст може да ве истроши до неизмерно. Денеска ви треба само мир и поради оваа причина ѕвездите ве советуваат да се држите подалеку од преполните места кои можат да ве иритираат. Ви треба ваков ден.

Лав – Месечината се движи низ вашиот сектор на врски и може да ви донесе чудни ситуации, непредвидени настани и пресврти на заговори, како во семејниот живот, така и во професионалните односи. Се чувствувате ограничени од одредени аспекти наметнати од други и тоа може да ве направи вознемирени и конфликтни.
Девица – Денешниот транзит на Месечината може да ве направи доста конфликтни со другите. Вие сте исклучително барани и тоа може да ги загрижи другите. Ѕвездите ве советуваат да бидете многу поотворени за нови предлози и да ги земете предвид мислењата на другите.

Вага – Денеска не треба да се лутите поради ниту една причина. Ако го направите тоа, ќе бидете под стрес цел ден, а тоа дефинитивно не го сакате. Поголемо внимание во преговорите. Обидете се да бидете што е можно повеќе зен.
Скорпија – Месечината и денеска го продолжува својот транзит низ Водолија, но квадратите со Венера и Уран носат помалку пријатни моменти, чудни расположенија, пресврти во плановите и други непријатни моменти. Вашите интереси доаѓаат во судир со интересите на другите, а може да се фрлаат укор и груби зборови.

Стрелец – Можно е да доживеете конфликти на работа, затоа внимавајте на неконтролирани испади кои можат да ја влошат ситуацијата. Може да се соочите со неуспех поврзан со вашата работа или распоред. Можна здравствена болест.
Јарец – На овој ден може да ви се чини дека оние околу вас намерно бараат мана на секоја ситница и предизвикуваат емоции. Емоционалната неумереност може да се претвори во неволја, затоа бидете смирени и бидете пријателски расположени во комуникацијата. Внимавајте кога работите со струја.

Водолија – Можно е денес да имате разговори кои ќе ве возбудат или ќе добиете вести кои ќе ве вознемируваат. Гласините кои допираат до вашите уши ве изненадуваат, но тие не мора да се точни. Може да дојдете и во конфликт со оние околу вас, особено ако се обидувате да најдете некои одговори.
Риби – Денеска не се чувствувате во вашите води и може целосно да ви недостига способност за концентрирање. Ви треба малку време да се опоравите од напорниот ден, па затоа треба да се мрзете барем неколку часа. Ова многу ќе ви помогне.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *