Дневен хороскоп – вторник – 11 октомври

Овен – Денеска ќе треба да сфатите што навистина сакате и што треба да жртвувате за тоа. Обидете се да гледате пореално на животот и да ги прифатите неговите позитивни и негативни страни. Во втората половина од денот ќе мора да решите некоја покомплицирана ситуација, а може да ви помогнат некои пријатели.
Бик – Ви претстои одличен ден, ден за договори, за соработка, а сигурно ќе има пријатни изненадувања, дури и на финансиски план. Денес Бикот може да направи познанства кои многу ќе ги израдуваат. Со вашиот постојан партнер – ден исполнет со страсти и емоции.

Близнаци – Посветете повеќе внимание на вашето здравје бидејќи може да бидете под преголем стрес на работа, нешто што може да доведе до ниско ниво на енергија. Избегнувајте конфликти и непотребно вклучување во туѓи озборувања. Вашето мото за денес е: „живеј и пушти да живееш“.
Рак – Секој е архитект на сопствената среќа, па не двоумете се понекогаш да ги прекршите малите правила. Престанете премногу да се сомневате на вашиот партнер за работи кои постојат само во вашата глава. Наместо тоа, фокусирајте се на вашето внатрешно јас и дали вашите сомнежи се само производ на вашата ниска самодоверба.

Лав – Денес ќе имате тежок ден на работа, токму поради оваа причина подобро да ги организирате работите. Но, бидете сигурни дека само благодарение на вашиот увид ќе можете да го решите секој проблем на кој сте наишле. На поинтимно ниво, можеби нема да ви оди толку добро како што би сакале…
Девица – Денеска може да биде ден на загуба, нестабилност и внатрешно испитување, како и одреден недостаток на самодоверба или неможност да ја видите реалноста околу вас. Добро би било да постапите со голема претпазливост и дискреција.

Вага – Долгите часови кои во последно време ги посветувате на вашите обврски и работа може да влијаат на вашата ментална благосостојба. Работните проблеми оставете ги таму каде што им е местото и не ги носете дома. Време е малку да се опуштите.
Скорпија – Денеска ќе биде многу неопходно да се обидете да ги контролирате вашите емотивни реакции, бидејќи со своите зборови може да им наштетите на другите. Конечно, слушајте го вашето шесто сетило кога треба да донесете одлуки.

Стрелец – Денес ќе ви биде многу тешко, нема да имате никакво трпение и ќе реагирате импулсивно на секоја ситуација која ќе се појави. Денот е идеален за претставниците на овој знак да ги организираат своите мисли, да ги балансираат ситуациите во кои се наоѓаат и да го изберат најдоброто за себе.
Јарец – Денес имате ден многу сличен на вчерашниот. Најдобар сојузник ќе ви биде љубовта и добрите односи со другите, особено со луѓето од вашата работна средина: избегнувајте кавги, расправии и нервози. Конечно, не дозволувајте стресот да го извлече најдоброто од вас и правете ги работите како што треба, мирно.

Водолија – Денес ќе имате тенденција да ги критикувате другите и да ги обвинувате дека не ве разбираат. Запомнете дека никој нема способност да чита мисли. Некои од претставниците на знакот повторно долго ќе чувствуваат љубовни потреси.
Риби – Добро е да најдете рамнотежа за да не паднете во замката на другите и да го следите секој нивни каприц. Обидете се да не се возбудувате премногу. Наполнете ги батериите бидејќи ви претстои напорен период и ќе треба дополнително да работите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *