Дневен хороскоп за недела 16 -ти Октомври 2022

Овен
Не е лош ден, во голема мера поволен за исполнување на вашите желби. Во утринските часови можни се сомнежи, но од нив нема да има трага пред ручек. Ова е добро време за систематско проширување на вашето знаење (на пример, филозофско или професионално). Моментот е погоден и за решавање на прашања поврзани со недвижен имот во друг град или во странство. Може успешно да поминете интервју. Доколку имате намера да работите со партнери во странство или да започнете бизнис таму, задолжително следете го законот и не обидувајте се да наштетите никому. Странските права мора да се почитуваат.

Бик
Не е можно денешниот ден да се нарече ветувачки ден. Можеби нема да ги добиете најдобрите резултати, но она што ќе го постигнете ќе биде само плод на вашите напори, а не резултат на благотворното влијание на планетите. Не прибегнувајте кон услугите на малку познати луѓе, особено ако тие нудат да посредуваат во трансакциите. Денот е добар во однос на емотивните врски и личните приврзоци. Луѓето кои не се рамнодушни кон вас ќе покажат вистински интерес за вашите дела. Саканата личност нема да одбие да помине време во ваше друштво, особено ако се понудите да одите на собир со пријателите или да посетите некој елитен клуб.
Близнаци
Вашата емотивна поддршка денес ќе и биде многу потребна на вашата сакана, а ќе му треба во секакви количини. За вас најважно е едноставно да бидете покрај вас, па дури и психички да го држите партнерот за рака. Ова се однесува на оние моменти кога ќе биде особено тешко, тажно и осамено за неа.
Рак
Несоодветно време за ескалирање на какви било противречности. Доколку има нерешливи (засега) несогласувања во односите со родителите, домаќинството или брачниот другар, само обидете се да ги заборавите.Семејната микроклима на овој ден ќе има поволно влијание врз заедничките пријатни спомени, слушањето мирна и милозвучна музика . Ниту гледањето филм со оригинален или сентиментален заплет не би повредило. Ако сте родени во јули, денес може да се карактеризирате со екстремна чувствителност и сонливост.

Лео
Во текот на овој ден, секое откажување на опремата ќе го сфатите како најголемо добро, бидејќи тоа, на крајот, ќе ви даде можност да останете сами со вашата сакана или да не прекинувате срдечен разговор со роднините, колегите или пријатели.
Девица
Денес, вашата сакана ќе инсистира да му посветите максимално внимание, дури и ако тој совршено разбира дека тоа е невозможно. Затоа, обидот да му објасните што било е повеќе од бескорисно. Обидете се барем делумно да ги исполните неговите барања.

Вага
Во секоја работа со која ќе се занимавате во текот на овој ден, пожелно е да покажете прецизност и дисциплина. Чувајте ги вашите емоции под контрола, бидејќи во спротивно тие премногу ќе влијаат на важните одлуки (деловни, професионални). Денот е неповолен за професионални и деловни преговори. Можеби ќе имате потешкотии да ги решите финансиските прашања. Во случај на проблеми, не обидувајте се да ја искористите заштитата на роднините или да земете некого под своја заштита. Можна е недоверба од страна на претпоставените. Вечерта може да се чувствувате малку лошо.
Шкорпија
Денес, присуството на саканата личност ќе ви уништи голем дел од плановите, а може дури и да го уништи режимот на кој сте навикнати предолго. На крајот на краиштата, нема да зажалите наскоро. Само малку, за форма…
Стрелец
Премногу грижите за тоа како другите луѓе ве доживуваат може многу да го попречи вашиот напредок. Не можете да дозволите популарното мислење да ги диктира вашите одлуки. Иако ова изгледа како лесен начин за излез од ситуацијата, ќе завршите во многу непријатни ситуации. Не вреди да го жртвувате своето независно размислување заради популарноста. Правете го она што сакате да го правите: кажете што сакате и не обрнувајте внимание на тоа што мислат оние околу вас. Мора да останете верни на вашите идеали.

Јарец
Денот е поставен за да изгубите нешто мало, но многу важно за вас и вашиот сопруг. Обидете се, сепак, да не ја изгубите бурмата – се верува дека тоа не е најдобриот знак. И не е лошо да се распрашате за здравјето на вашите миленици – хрчаци, папагали, риби. Можеби еден од нив не се чувствува добро?
Водолија
Денешната романтична средба најдобро ќе биде да ја поминете на чист воздух. Идеалната опција за ова би било да седите на брегот на океанот, но во отсуство на таков, можете да ги искористите сите достапни водени тела, без оглед на нејзината големина.

Риба
Денот ќе биде доста успешен, но нема да избегнете некои досадни недоразбирања. Ваша задача е да останете смирени и оптимисти. Запомнете дека дури и грешките направени денес можат да ви помогнат ако навреме ги анализирате и исправите. Денес е многу добар ден од финансиски аспект

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *