Дневен хороскоп – петок – 7 октомври 2022 година

Овен – Доволно сте организирани денес за да ги завршите задачите на работа навреме. Ќе успеете да решите проблем поврзан со семејството или домот, но резултатот нема целосно да ве задоволи.
Бик – Во работата морате брзо да најдете решенија за сложен проблем. Попладнето ќе биде многу попријатно, многумина ќе се препуштат на шопинг. Денес ќе имате повеќе слободно време да се занимавате со вашите мали лични проекти.

Близнаци – Ќе мора да преземете нови обврски на работа и да им помогнете на колегите кои не успеваат да ги решат сите проблеми/задачи. Семејните односи се затегнати и може да се разговара за старите проблеми кои не сте успеале да ги решите.
Рак – Верувајте ѝ на вашата интуиција и не отстапувајте од целите што си ги поставивте. И покрај пречките на кои наидувате, имате добри шанси да уживате во целиот ден на вашите достигнувања.

Лав – Во вашето семејство може да има проблеми поврзани со вашата врска со жена – мајка, сестра, сопруга или ќерка. Но, вие сте доволно дипломатски за да најдете средно решение за двајца. Добро е да се посветите на одмор или други релаксирачки активности.
Девица – Полни сте со енергија и сакате да правите многу работи, но би било добро да размислите за буџетот што го имате за вашите планови. Денеска не е баш добар ден за трошење. Направете планови на хартија, но не вадете пари од вашиот џеб.

Вага – Внимателно слушајте ја вашата интуиција и критички размислете за сите информации што ги добивате за да не бидете заведени. Твојата душа копнее по светли позитивни впечатоци, без нив расположението ти скока како зајак на пролетна ливада.
Скорпија – Енергијата на планетите ќе стави крај на потешките ситуации и ќе ви помогне да направите чекор напред. Ова ќе ја зголеми вашата работна сила и ќе ви ја донесе потребната поддршка каде што работите ќе бидат поедноставени.

Стрелец – На работа може да настанат проблеми во комуникацијата со колега кој на проблемите гледа од поинаков агол. Обидете се да најдете средина, да се разберете и ниеден од вас не е губитник.
Јарец – Опуштете се. Денот е најпогоден за ова. Подобро е да ги одложите сериозните и важни работи за друг ден, ако е можно. Обидете се да не ризикувате, особено кога станува збор не само за вашите интереси.

Водолија – Денеска може да доминираат чувствата на несигурност и сомнеж во себе. Ретроградниот Јупитер може да донесе големи промени на многу нивоа. Може да бидат засегнати односите со другите и семејниот живот.
Риби – Месечината ве советува да се грижите за вашето здравје и да го искористите секој момент на одмор. Дури и ако работите повеќе наутро, направете пауза навечер, одложете ги домашните работи и уживајте во мирот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *