Дневен хороскоп – понеделник – 10 октомври 2022 година

Овен – Денеска ќе мора да направите некои компромиси. Следете го правилото: „Помогни си за да ти помогне Господ!“ Ѕвездите ви препорачуваат да бидете поштедливи и попретпазливи, иако ве штитат од нивна страна.
Бик – Денес имате добра виталност, која ќе ви помогне да се справите со многубројните задачи. Препорачливо е да ги ограничите контактите што е можно повеќе, да одбиете да комуницирате со луѓе кои не се сочувствителни кон вас или кои се критични кон вас.

Близнаци – Бидете поблаги во односот кон другите и поштедете ги нивните чувства. На личноста која ви е драга покажете повеќе внимание. Дури и вашиот најскромниот гест ќе ја усогласи и зајакне вашата врска.
Рак – Денешните проблеми можеби се поврзани со грешки и пропусти од минатото. Ќе биде добро ако можете да поправите некои од нив. Вашата емотивност и нивото на навредливост ќе бидат малку зголемени.

Лав – Можеби ќе треба брзо да донесете некои одлуки. Ако наутро не се чувствувате фит, подобро е да не преземате големи обврски денес. Во вашите интимни односи потрудете се да бидете понежни и поласкави.
Девица – Денот е генерално добар. Оставете ги работите да течат. Редот околу вас е многу важен за вашето емотивно здравје. Можеби ќе наидете на некои потешкотии, но со малку повеќе среќа и труд ќе се снајдете.

Вага – Повнимателно планирајте ги работите, покажете повеќе трпение. Позадината на настанот почнува да добива поголема јасност, а вашите односи ќе донесат повеќе емоции. Избегнувајте да се впуштате во конфликти, особено со вашите партнери.
Скорпија – Денеска ќе се чувствувате наполнети со двојна доза енергија. Партнерството, соработката, дипломатските маневри можат да бидат успешни, но постои и можност и покрај вашите максимални напори, да не поминат целосно без проблеми.

Стрелец – Денеска ќе ви биде тешко да останете долго на едно место. Обидете се да не бидете премногу расфрлани во вашите постапки. Вашата среќа денес ќе биде променлива количина.
Јарец – Нацртавте добри карти за тој ден, но не сметајте само на тоа. Бидете многу внимателни и претпазливи. Може да има проблеми во сервисот. Некои од вашите колеги се чини дека се критични кон вас.

Водолија – Денес бидете умерени во постапките и не слепо следете ги инстинктите. Мора да бидете дискретни за вашите идни планови и да дејствувате бавно, намерно, разумно. Подобро не споделувајте ништо со другите.
Риби – Се чувствувате во добра форма, што не значи дека ќе можете да се справите со сите предизвици одеднаш. Неразбирањето на другите ќе ве изнервира. Добро е да го исчистите домот, да се ослободите од работите кои веќе изгубиле вредност и се непотребни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *