Дневен хороскоп – понеделник – 19 септември 2022 година

Овен – Спротивноста Меркур-Јупитер го ослободува вашиот потенцијал, а добронамерната смелост може да стане ваш клуч за значителен успех. Со Јупитер во знакот лесно оставате впечаток без многу труд.
Бик – Доколку сте слободни, вашата потрага по сексуално задоволство може да биде успешна, но постои и можност да се повредите. Може да станете и жртва на сексуално мотивирано следење.

Близнаци – Подготвени сте да одговорите на животните предизвици. Можеби ќе се најдете на место кое ќе ја нахрани вашата љубопитност и имагинација. Се однесувате кон сè со хумор и оние околу вас може да бидат загрижени ако сакаат сериозно да разговараат со вас.
Рак – Можеби ќе запознаете некој кој ќе ве шармира со својот стил. Во исто време, можно е да поминете низ фаза на затворање во себе, можеби уморни од бесмислени надворешни дразби.

Лав – Со тројката Сонце-Плутон ризикувате да станете жртва на вашите опсесии или механизмите со кои се обидувате да манипулирате со ситуациите за своја корист. Не е исклучен неочекуван готовински тек или од отплата на долг или од добивка.
Девица – Со тројката Сонце-Плутон може да започне нова фаза во вашиот живот и да го доживеете преминот од старото во новото со се што тоа повлекува. Месечината ве прави малку подложни на вашите слабости.

Вага – Вие сте многу повеќе од она што мислите дека сте. Не е лоша идеја барем еднаш да излезете од својата скромност, покажувајќи им на другите дека кога сакате, можете и да „извлечете“ сосема поинакво лице.
Скорпија – Со тригонот Сонце-Плутон, првото барање е да се исчистите од се што е „токсично“ во вашето тело или во вашиот простор. Што се однесува до вашите космополитски чувства, тие ќе мора да бидат ограничени.

Стрелец – Ако сте во врска, пазете се од некој кој се преправа дека е ваш пријател, но сака да се одмазди со тоа што ќе ви ја уништи среќата. Постои и такво дневно сценарио каде што може да претрпите загуба на одредено ниво.
Јарец – Со тројка Сонце-Плутон, најдоброто сценарио е да се преродите преку „просветлување“ кое ќе го промени вашиот вредносен систем и вашите приоритети. Доколку сте слободни и подготвени за тоа што го барате, тогаш универзумот ќе „завери“ во ваша корист.

Водолија – Со тројката Сонце-Плутон ќе имате можност да искусите нешто сосема поинакво. Внимавајте каде давате и оставајте ги вашите лични податоци за да не се повредите. Некој ќе се обиде да ве измами, не се врзувајте за ништо.
Риби – Околностите во денот може да ве доведат на место кое ве потсетува на некои минати работи и вашето срце да „проговори“. Некој го гледа во вас мрачниот предмет на неговата сексуална желба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *