Дневен хороскоп – сабота – 1 октомври 2022 година

Овен – Инспирацијата целосно ве преплавува. Месечината во Стрелец ви носи енергија на оган и страст што го подобрува креативното размислување и вашата имагинација. Затоа дозволете си да бидете креативни. Преземете ги потребните иницијативи.
Бик – Денешната планетарна енергија може да донесе краткорочна, но зголемена напнатост. Не дозволувајте лошото расположение да ве зафати. Животот ве принудува да бидете многу практични токму сега.

Близнаци – И член на семејството и некој што го познавате може да ви биде мистерија денес. Вие ги држите картите кога станува збор за одржување на мирот и тишината. Затоа обидете се да останете неутрални.
Рак – Може да влезете во ситуации поврзани со искривени информации или озборувања. На пример, може да слушнете гласини за некого или за себе. Размислете со своја глава пред да донесете одлука. Бидете смирени ако треба да возите за да избегнете бес на патиштата.

Лав – На некои луѓе едноставно не вреди да го трошите вашето време и најдобро е да ги заборавите. Доволно е да сфатите дека тие не треба да бидат во вашиот круг на пријатели и да уживаат во вашата доверба. На овој начин ги намалувате шансите да ви наштетат.
Девица – Вашите чувства денес можат да се свртат во нова насока. На пример, може да развиете силна склоност кон некоја активност или занимање. Месечината во Стрелец може да ви донесе брзо пријателство или брзо учење на нова животна лекција.

Вага – Ви претстои нов почеток, но можеби ќе бара малку повеќе трпение од ваша страна. Она што го очекувате е таму напред, но допрва ќе дојде. Затоа, бидете оптимисти за добрите работи што доаѓаат.
Скорпија – Месечината во Стрелец може да ви донесе силна мотивација да направите важна промена поврзана со работата или други работи. Денеска ќе бидете особено несебични. Ќе се потрудите да им помогнете на оние на кои им е потребна вашата помош.

Стрелец – Денес ќе се однесувате како лидер. Не заборавајте да ги третирате луѓето со љубезност. Она што го мислите и чувствувате почнува да се манифестира како можности во вашиот живот што не сте ги очекувале.
Јарец – Зарем не е време да се откажете од работите кои не можете да ги контролирате? Поминувањето на Месечината низ секторот на тајните и скриените непријатели ви ги носи проблемите со кои се соочувате, заедно со какви било решенија што ќе ви помогнат да ги решите.

Водолија – Секогаш има простор за раст и промени, а дел од вашата природа е никогаш да не се откажувате додека не го добиете она што го сакате. Сепак, за жал понекогаш работите едноставно не функционираат без разлика колку напорно се трудите, но зад сè има причина.
Риби – Денеска може да се чувствувате уморни од обврски и обврски. Се натрупуваат и почнуваш да ја чувствуваш тежината на себе. Оваа депресивна ситуација е само привремена. Ако сте родител, обидете се да поминувате што повеќе време со вашите деца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *