Дневен хороскоп – сабота – 12 ноември 2022 година

Овен – Денеска тешко дека ќе имате нови достигнувања, а продуктивните постапки често ќе бидат заменети со пасивни „добри намери“. Препорачливо е да не се демонстрира воинственост, туку пријателство и добра волја.
Бик – Денеска може да додаде помали проблеми и емотивни искуства, но космичката атмосфера ќе биде прилично позитивна. Можеби ќе ве инспирира можноста да направите добро дело или да му помогнете на пријател.

Близнаци – Ѕвездите препорачуваат денес да направите кратка пауза со активности на отворено или едноставно да го намалите обемот на работа и да го ставите вашето здравје на прво место. Мора да се откажете од непотребните грижи.
Рак – Многумина ќе ги фаворизираат нивните потреби, расположение и интуиција, што не е секогаш од корист за вас. Мала грешка или манифестација на мала слабост ќе влијае на иднината. Подобро да се воздржите од шопинг, радикални чекори, финансиски и кариерни одлуки.

Лав – Денеска ќе ви биде тешко да не подлегнете на општата возбуда. Околу вас може да владее атмосфера на инспирација. Многумина ќе им дадат слобода на своите емоции и креативна имагинација. На ѕвездите не им пречи да ви дадат среќа и поддршка.
Девица – Денеска ќе бидете прилично нестабилни во вашите расположенија и вкусови и ќе бидете зависни од променливото опкружување и емоциите на другите. Можни се манифестации на отсутност, лековерност, лабавост, попуштање на сопствените и туѓите каприци.

Вага – Денес не ви пречи да излезете надвор од правилата и границите. Може да доживеете ненадеен излив на енергија, наплив на чувства, излив на дарежливост или желба за трошење. Држете се до златната средина и бидете умерени.
Скорпија – Денес ќе имате тенденција да покажете ненавремена екстраваганција. Може да бидете испровоцирани и на невнимателно ракување со какви било ресурси: парите може да ви „лизнат“ низ прсти. И покрај можноста за некои добри наоди, шопингот е обесхрабрен.

Стрелец – Денеска може да ве привлече некое старо пријателство, некоја мината романтична приказна или некој напуштен креативен проект. Динамичната и необична атмосфера на денот ќе ве плени. Не е најдобар ден за управување со пари.
Јарец – Денешниот ден може да ги направи грубите Јарци помалку крути, намерни и наметливи. Вашата решителност ќе биде малку потресена ако сте проткаени со емотивни ноти и подлегнете на сентименталноста.

Водолија – Денеска ќе имате среќа како поединци, ќе имате можност да привлечете други луѓе кои би можеле да ги поддржат вашите работи. Вреди да се искористи моментот, привилегиите не траат вечно.
Риби – Денеска ќе ви биде тешко да бидете објективни. Веројатно ќе сакате да ја разубавите околната реалност, да ги преувеличувате сопствените перспективи или да се потпрете на оние што јасно ги идеализирате. Максимализмот е секогаш опасен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *