Дневен хороскоп – сабота – 17 септември 2022 година

Овен – Нема да се чувствувате во вашите води, но не само заморот ќе биде виновен, туку и разговорот со сопатникот во животот кој ќе ве збуни. Можеби ќе откриете некои игри зад сцената, ќе научите некои вистини кои ќе ви го свртат светот наопаку.
Бик – Транзитот на Месечината ви помага да ги зголемите приходите, па во никој случај не е исклучено да добиете неочекувана добивка. Можеби ќе добиете бонус, некој ќе ви го отплати долгот или можеби ќе добиете на лотарија.

Близнаци – Марс е во вашиот знак, па состојбата на возбуда и нетрпеливост ќе биде многу засилена во текот на овие денови. Ќе можете да создадете доста сериозни конфликти во семејството и ќе си кажувате груби зборови. Внимавајте да не предизвикате непоправлива штета.
Рак – Обидете се да бидете подружељубиви бидејќи можете да имате интересни искуства, а исто така можете да запознаете луѓе кои ве инспирираат. Голем број проекти и планови уживаат успех или можности за неочекуван раст.

Лав – Можно е да доживеете конфликти или на работа или дома, кавги и најверојатно вие ќе додадете слама на огнот. Ќе живеете и со чувството дека не сте ценети според вашата вистинска вредност, дека сте премногу критикувани.
Девица – Долготрајното влијание на квадратот на Венера Марс носи многу внатрешна фрустрација, многу стрес, возбуда и мисли кои тешко се контролираат. Многу е веројатно дека денес ќе се расправате со другите.

Вага – Продолжува акцијата на плоштадот Марс-Венера која може да внесе напнатост во вашиот љубовен живот и односите со саканите. Можеби ќе сфатите дека вие или вашиот партнер малку сте претерале со трошењето. Избегнувајте финансиски шпекулации и ризични инвестиции.
Скорпија – Денеска може да се очекува тензија во вашите лични односи. Можно е во многу случаи основата на недоразбирањата да се финансиски трошоци или откриени тајни, можеби дури и неверство. Не донесувајте важни одлуки и бидете внимателни кога патувате бидејќи може да ви недостига способност да се концентрирате.

Стрелец – Опозицијата помеѓу Сонцето и Нептун може да ве направи доста збунети деновиве. Избегнувајте да влегувате во полемики, особено на културни, верски, политички теми и не барајте да ја докажувате вистината. Може погрешно да ги протолкувате пораките што ви доаѓаат.
Јарец – Домашни и семејни трошоци се наѕираат. Дома може да се појават секакви ситуации кои бараат да извадите малку пари од вашиот џеб. Можеби итно треба да направите поправка или можеби сакате да направите подобрувања во вашиот дом.

Водолија – Додека Месечината се движи низ секторот на љубовта и забавата, денешниот ден ве поттикнува да се опуштите, на активности со децата или саканата личност. Ако сте сингл, може да имате романтичен состанок и некому да ги признаете своите чувства.
Риби – Астролошката ситуација бара да барате друштво на оптимисти и позитивни луѓе. Склони сте да се грижите за тоа што се случува во туѓите животи и да се оптоварувате со туѓи проблеми. Покрај тоа, можете да изгубите енергија поради другите. Одморете повеќе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *