Дневен хороскоп – сабота – 23 октомври 2022 година

ОВЕН
Дневниот хороскоп за 23 септември 2022 година ве предупредува за личност која се претставува како експерт за нешто, а всушност воопшто не е. Ќе се обиде да влијае на вашиот начин на размислување и тоа не смеете да го дозволите, има задни намери! Во љубовта знаете што треба да се направи, но не знаете како да го иницирате.
БИК
Парите се во фокусот на денешницата, а можеби некој има понуда за вас која „на прв поглед“ ви изгледа лоша. Но, ѕвездите велат дека треба да го прифатите бидејќи носи скриена добивка. Пазете се од настинки.

БЛИЗНАЦИ
Дневниот хороскоп за 23 септември ве советува да дишете длабоко и да не се нервирате. Ќе има многу стрес околу вас, но бидејќи лично не сте вклучени во ниту една од ситуациите, не дозволувајте тоа да ве потроши. Во љубовта, сеќавањата ве повлекуваат назад, а вие треба да гледате напред.
РАК
Денес не сте баш на врвот на самодовербата и повеќе би сакале да се криете од сите. Но, не грижете се, астролозите велат дека овој пад на енергијата е очекуван и не треба да ве загрижува или да ве натера да се сомневате во себе. Ако не сте во врска, ќе слушнете дека некој е заинтересиран за вас.

ЛАВ
Ви претстои многу заморен разговор со некој кој не може да ги види работите од ваша гледна точка. Најдобро е да ја пуштиш и да не си ги трошиш нервите на неа. Љубовниот хороскоп најавува дека вашиот партнер ќе се извини за нешто, што ќе ве изненади.
ДЕВИЦА
На работа ве очекува необичен ден, дневниот хороскоп вели дека ќе ви пријде личност со „искривена опашка“. Ако некој ве навредил во последно време, макар тоа било ситница, денес излегува на виделина и се решава. Бидете физички поактивни.

ВАГА
Вашиот дневен хороскоп за 23 септември 2022 година е знак за деловен успех. Ако сте погласни од вообичаено, и ги натерате луѓето да ве забележат, ќе имате одлична можност да напредувате. Важно е само да останете доследни на вашиот карактер, но да не се повлекувате во себе и да гледате како другите ги жнеат плодовите на ваиот труд.
СКОРПИЈА
Ако сте само на почетокот на врската, љубовниот хороскоп има важен совет. Не обидувајте се да изгледате посимпатично отколку што сте! Можеби „лажирате“ некаков став за таа личност, за да мисли дека навистина ви се допаѓа, но во срцето веќе знаете дека не е – тоа. Тогаш треба да бидете искрени и да не се преправате.

СТРЕЛЕЦ
Неколку дена се чувствувавте како сè да оди надолу, но денес како феникс се издигате од пепелта! Добивате ново чувство за цел, одеднаш сфаќате што можете да направите до крајот на годината и да ги постигнете вашите лични и деловни цели. Можна е несоница.
ЈАРЕЦ
Ве мачи некој проблем во љубовта, а свесни сте дека можеби сте се „заплеткале“ во мислите и чувствата, а не во реалноста, но не можете да се воздржите. Ако не сте сигурни за следните чекори, треба искрено да разговарате со партнерот. Може да се чувствува исто, а може и да молчи во страв од она што е во твоето срце.

ВОДОЛИЈА
Дневниот хороскоп ве предупредува за личност со која работите и која ќе се обиде да ве натера да се чувствувате лошо денес. Пазете се од валкани игри, никогаш не дозволувајте некој да ве користи како играчка за свои задни намери. Ви претстои возбудлив викенд во љубовта!
РИБА
Дневниот хороскоп за 23 септември 2022 година најавува дека конечно ќе падне камен од вашето срце. Нешто на работа ви ја одзеде енергијата, повеќе не ја видовте поентата, но облаците се оддалечуваат и ќе ве огрее сонцето на исполнетата цел! Склони сте кон мечтаење, но овој пат гледајте во реалноста и само напред, никогаш наназад!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *