Дневен хороскоп – сабота – 24 септември 2022 година

Овен – Ова е период кога вашите лидерски способности навистина блескаат. Во текот на денот среќата ќе биде на ваша страна, а можностите се бескрајни. Бидете внимателни во односите во моментов. Посветете повеќе време и труд на романтиката и направете вашиот партнер да се чувствува ценет.
Бик – Ова може да биде ден на задоволство, достигнувања, успеси и поволни врски. Љубовта може да тропне на вашата врата денес. Доколку веќе имате партнер, добро ќе биде да излезете и да уживате во социјалниот живот.

Близнаци – Најдобрата опција на овој ден може да биде да одите на слободно патување со партнерот или со пријателите за да уживате во животот и воопшто во врските. Читањето исто така може да биде добра опција или присуство на уметнички и социјални настани, како што се кино, театар, концерт.
Рак – Слушајте да учите од другите, но не дозволувајте вашата самодоверба да зависи од нивното мислење за вас. Ова ќе биде ден во кој треба да го истакнете вашето внимание на семејството и партнерот.

Лав – Вашиот ентузијазам е инспирација за другите. Кратко патување исто така може да биде на хоризонтот. Прифатете ја неизбежноста на промените и очекувајте нови можности. Избегнувајте да се занимавате со луѓе кои не се двоумат да користат нечесни средства за да го постигнат својот пат.
Девица – Ако се чувствувате многу напнати, излезете и вежбајте, тоа ќе ви помогне. Конечно, обидете се да не влегувате во конфликт со оние што најмногу ги сакате. Обидете се да комуницирате на позитивен начин.

Вага – Со оглед на тоа што вашиот владетел Венера се спротивставува на Нептун, веројатно е во ваш најдобар интерес да не правите ништо и да се фокусирате на она што ја подобрува вашата физичка и ментална благосостојба.
Скорпија – Превезот на мистеријата што ве опкружува создава пол на привлечност за спротивниот пол. Се забавувате и ја развивате вашата врска преку акција, конкуренција и стремеж. Сепак, не смеете да заборавите дека има и други, подлабоки потреби кои бараат да се задоволат.

Стрелец – Искористете ја среќата што ве очекува денес. Енергични сте и имате правилен став за успех. Направете некои возбудливи планови за иднината со вашиот значаен другар. Денес животот може да ве тргне од промашениот пат.
Јарец – Можете да се фокусирате на важните прашања и не дозволувајте да „поминат“ покрај вас како споредни. Среќна средба со личност која ќе ви даде поттик да ги „отворите“ емотивните, духовните и љубовните хоризонти.

Водолија – Плановите за патување може да бараат промени во последен момент. Вашиот однос со татко или друга авторитетна личност се тестира во моментов. Можно е денес да ве обземе емоционална напнатост. Ќе биде најзгодно да се вклучите во физички вежби или да работите за да ја балансирате енергијата.
Риби – Опозицијата Венера-Нептун ги поттикнува вашите уметнички и филозофски определби. Во ред е да ставите кочница на вашите желби. Контактот со суровата реалност никогаш не бил ваша предност, а вие ги вложувате сите ваши напори за да се справите со тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *