Дневен хороскоп – сабота – 8 октомври 2022 година

Овен – Доколку денес не се чувствувате многу енергично, најдобро е да избегнете да се оптоварувате и да преземете нови обврски. Можно е да ви биде наредено да донесете важни одлуки. Во љубовните врски потрудете се да бидете нежни и ласкави.
Бик – Денес се трудите да го наметнете својот авторитет над секоја ситуација. На некој начин треба да бидете поактивни. не се вознемирувајте поради ситни проблеми. Погрижете се да одвоите повеќе време на членовите на вашето семејство.

Близнаци- Денешниот ден повеќе личи на ден на апстрактно расудување отколку на конкретно дејствување. Ако не ги контролирате своите постапки и изрази, можете да си создадете проблеми. Многумина од вас ќе подлегнат на романтичните чувства.
Рак – Ќе бидете загрижени за важни прашања поврзани со вашето семејство, децата, здравјето, домашните грижи, разговарајте за нив и со другите. Можете исто така да слушнете различни гледишта. Страничното мнение в нјакои случаи е по-обективно, отколкото собствените ви расмисленија.

Лав- Доколку ви треба совет, можете да се обратите до хорот чија професионалност и компетентност се неспорни во дадените прашања. Во односите со најблиските може да настанат мали расправии кои веднаш ќе можете да ги решите.
Девица – Чувајте сè под контрола засега, но време е вечерта да ја завршите со некоја акција. Вашите идни планови ги правите внимателно и смислено. Планетарните влијанија носат инспирација, ја зајакнуваат имагинацијата и креативноста во љубовните врски.

Везни- Като чело Денешниот ден е пријатен. Вашиот витален тон е доволно висок, но веројатно ви недостасуваат стимули за работа или активности. Во личните отношения могат изплават отново отново проблемы и да се появят разногласия.
Скорпија – Ѕвездите советуваат да се воздржите од презафатени и зафатени. Не обидувајте се да брзате со потокот за ништо и не се преправајте дека сте претпазливи. Само балансиран пристап ќе ви помогне да ги постигнете вашите цели.

Стрелец – Прифатете ги советите и предлозите на другите, но прво проверете го нивото на нивната практичност и корисност. Новите идеи сè уште се формираат во вашите глави, повикани да играат важна улога во вашиот живот.
Јарец – Денот се чини дека е добар, но со мала одредба да не попуштате на никакви провокации и емотивни провокации. Минутна слабост може да ве чини многу. Избегнувајте да разговарате за озборувања, може да западнете во неволја.

Водолија – Некои од вашите пороци, стравови и страсти може да се зголемат денес. Пазете се од злото што се крие не само во другите, туку и во вас. Постои голема веројатност дека е лесно да се подлегне на илузии, измами и заблуди.
Риби – Денеска ќе ве води алтруизмот. Сите планови за сметката ќе ги одложите на друг. Се препорачува да одите на лесна и истоварна диета. Избегнувајте бесмислени спорови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *