Дневен хороскоп – четврток – 22 септември 2022 година

Овен – Денеска можеби ќе ви биде тешко да ја задржите присебноста. Или ќе се грижите за ситници, а потоа ќе се налутите на себе, или ќе бидете навредени од оние кои едноставно не разбираат ниту збор. Сето ова ви отежнува да направите нешто навистина корисно.
Бик – Денес тешко дека ќе успеете да ги реализирате вашите планови, но сте упорни, па сепак не се откажувате. Понекогаш ќе се појават мали несогласувања со другите, но ќе најдете начин да ги измазнете сите остри рабови за да избегнете конфликт.

Близнаци – Во текот на денот може да настанат мали тешкотии, недоразбирања кои во одредена смисла ќе ви ги замрсат плановите. Не се исклучуваат несогласувања со другите. Старите проблеми можат да се потсетат себеси.
Рак – Важно е да бидете разумни и да не попуштате на надворешни провокации. Денес, сепак, ќе биде потешко од вообичаено, бидејќи емотивната позадина на денот е прилично напната, расположението може да ви го расипат ситници.

Лав – Во првата половина од денот веројатно ќе имате пореметувања, но причините за нив нема да бидат сериозни. Какви и да преземете активности, нема сомнеж дека тие ќе бидат завршени навреме, дури и ако наидете на пречки.
Девица – За ситници можете многу да се грижите. Обидете се да останете смирени, одвојте време. Најдете начин да се одвлечете себеси, да направите нешто друго. Најдете интересна активност која ќе ви донесе задоволство.

Вага – Не слушајте ги сите туѓи совети, поважно е да внимавате на сопствената интуиција. Попладне ќе биде добро да се фокусирате на семејните работи и да завршите некои домашни работи.
Скорпија – Денешниот ден може да биде малку тежок: имате тенденција да ги следите вашите емоции, да се препуштате на минливите импулси без да размислувате за какви последици може да доведе тоа подоцна. Бидете повнимателни и разумни!

Стрелец – Ден кога сите заблуди и илузии стануваат опасни. Неочекуван настан може дури и да ве исфрли од вашата позната толеранција за мир. Ѕвездите ве советуваат денес да се префрлите на режим на заштеда на енергија и да си дадете заслужен одмор.
Јарец – Денот е полн со доста предизвици, но повторно ќе можете да се носите со се. Некои од вас ќе се вратат на старите планови за нивно исполнување. Бидете внимателни кога се во прашање парите и трошењето.

Водолија – Слушајте ги советите на вашиот внатрешен глас – интуицијата ќе ви каже како да го поминете денешниот ден. Чувството за хумор може многу да ви помогне денес. Во вашиот ум се појавуваат многу добри идеи. Повеќето ќе можат да се спроведат во иднина, но не и денес.
Риби – Нема да биде многу лесно да најдете заеднички јазик со другите, тие ќе ви изгледаат неразбрани, но ќе се трудите како и секогаш да ги измазнете острите рабови, да направите некои отстапки доколку мислите дека можат да ја променат ситуацијата на подобро. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *