Дневен хороскоп – четврток – 27 октомври 2022 година

Овен – Останете посветени на плановите кои веќе сте ги започнале. Треба да заземете посериозен став и во врска со семејните (или други) работи. Ако се ослободите од вашиот песимистички поглед, наскоро ќе најдете решенија за проблемот.
Бик – Денес потпрете се на поддршката од семејството и луѓето кои се пријателски настроени кон вас. Ѕвездите препорачуваат да го проверите рокот на употреба на производите што ги користите. Можно е варење.

Близнаци – Доколку во вашата врска се појавило триење, тогаш време е да имате искрен и сериозен разговор со партнерот, кој не гарантира дека трајно ќе ги отстрани проблемите, но тоа е првиот чекор. Не ја напуштајте вашата стража и не влегувајте во какви било тепачки.
Рак – Посветете посебно внимание на вашето работно место. Можеби е добро да промените нешто за да се чувствувате поудобно. За да ја освежите врската, добро е да земете ден или два или викендот и да отидете некаде со вашиот значаен другар.

Лав – Денес е ден за креативно самоизразување. Обидете се да го покажете вашиот талент, вашите способности на некое друго поле! Ако си дозволите да бидете мрзливи, можете да изгубите ветувачки можности.
Девица – Времето е погодно за активни акции, обидете се да ги одредите приоритетите и размислете за тековните работи. Прекумерниот перфекционизам не е привлечен за Бога, не води кон добро и ги нервира другите!

Вага – Денешниот ден ќе биде нешто како испит, а како ќе го положите ќе го одреди развојот на понатамошните настани. Некој се обидува да ви даде лажни очекувања или надежи, но во реалноста тие само ја следат сопствената корист.
Скорпија – Постои шанса да ги остварите оние соништа кои не ве напуштаат, но ќе бара многу труд, бидејќи ништо не се дава бесплатно! Не потпирајте се на никого, преземете решителни чекори за да ја зајакнете својата позиција. Не обрнувајте премногу внимание на празно озборувања и разговори!

Стрелец – Нема смисла да преземате нови задачи додека не ги завршите старите. Сега е вистинско време да ги поставите работите во ред, да го завршите она што сте го започнале и конечно да најдете време за себе. Не е на одмет и изненадување на љубовен план.
Јарец – Денес обидете се да им ги покажете на другите вашите најдобри квалитети – добрина, дарежливост, широчина на душата и отвореност. Во однос на романтиката, некои ги чека дарежлива награда. Астралното опкружување е поволно.

Водолија – Денес ќе бидете првенствено насочени кон остварување на некоја желба. На судбината не и пречи да ги стави работите во движење. Во најголем дел, ѕвездите ќе ве заштитуваат и поддржуваат. Прекрасен ден за љубов.
Риби – На личен план, ѕвездите ве советуваат да го слушате вашиот внатрешен глас. Може да настане спор поради ситна причина, обидете се да не ја навредите саканата личност. Може да се појави неочекувана здравствена болест.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *