Домашен мевлем топи килограми, а лесно се прави!

Ако сакате фигурата да ја доведете до совршенство, а малку ви недостига, испробајте го домашниот мелем од рен. Во прашање е мевлем од позната руска билкарка др. Ирина Стефановска. Клучната состојка е ренот кој помага во слабеење, го чисти организмот и го подобрува метаболизмот.

За овој мелем е потребно:
125 гр. рен

3 лимони
3 лажички мед

Подготовка: Исечкајте го ренот и ставете го во блендер. Добро измијте го лимонот, исчистете од семки и исецкајте. Така насецкан лимонот додајте го во блендерот, а потоа и медот. Кога сите состојки се соединат мелемот е готов. Смесата чувајте ја во тегла во фрижидер.

Секој ден два пати дневно со оброк земајте по една лажичка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *