Еве го најсилниот природен антибиотик на светот! Има неверојатни антисептички, антивирусни и антигабични својства.

Напивката била измислена во средновековна Европа, каде што поради лошите хигиенски услови, луѓето страдале од многу страшни болести и имале потреба од навистина моќни лекови.
Овој моќен природен антибиотик ги убива грам-позитивните и грам-негативните бактерии. Има неверојатни антисептички, антивирусни и антигабични својства. Ја забрзува циркулацијата на крвта и метаболизмот со жлездите во сите делови на телото.

Покрај тоа, неверојатно го зајакнува имунолошкиот систем, ја прочистува крвта и го подобрува протокот на крв во екстремитетите и мозокот!
Овој исклучително моќен и апсолутно безопасен лек направен од целосно природни состојки им помогна на безброј луѓе да ги надминат сите видови застрашувачки вируси и инфекции! Слободно може да се каже дека ова е најмоќниот природен лек! Буквално може да се бори и со најлошите инфекции!

Еве како да го подготвите неверојатниот еликсир:
700 мл. јаболков оцет /многу е важно да е органски!/
Една четвртина лажичка ситно сечкан лук
Четвртина чаша ситно сечкан кромид
2 лутите пиперки што можете да ги најдете

Четвртина лажичка ситно рендан ѓумбир
Две лажици ситно рендан рен
Две лажици ситно рендан корен од куркума (може и во прав)
Во сад ставете ги сите состојки освен оцетот
2) Смесата се става во тегла
3) Додадете го оцетот во теглата. Односот треба да биде 2/3 од теглата треба да биде со сувите состојки, остатокот со оцет.
4) Затворете и цврсто протресете!
5) Чувајте ја теглата на ладно и суво место 2 недели. Протресете го неколку пати секој ден
6) По 14 дена убаво процедете ја течноста со цедалка. Кога ќе се излади, добро исцедете ја за да ја извадите целата течност!
*Сува смеса може да се користи во готвењето, има интересен вкус

Вашиот магичен еликсир е подготвен! Можете да го чувате во фрижидер, ќе трае доста долго.
*Можете да го користите и во кујна! Измешајте неколку капки со маслиново масло и совршено е за салата!

Дозирање:
Внимавај! Неговиот вкус е многу силен и многу жежок!
Можете да јадете парче портокал или лимон откако ќе го испиете за да не ви гори устата.
Гаргара со него и голтај го! Не го растворајте во вода бидејќи го ослабувате неговото дејство.
Можете да пиете по една лажица дневно профилактички за зајакнување на имунолошкиот систем.
Зголемете ја дозата додека не достигнете една мала чаша дневно.
Ако во моментов се обидувате да се изборите со некоја болест, можете да пиете по една лажица 5-6 пати на ден.
Не претерувајте со дозата. Погоден е за трудници и мали деца бидејќи состојките се целосно природни

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *