Еве како да го исчистите телото од шеќер и да го согорите вишокот маснотии за само 3 дена…

Колку всушност можете да изгубите тежина..

Здравата исхрана е многу важна, ако сакаме да останеме здрави или да се опоравиме од некоја болест, здравата исхрана е клучна. Покрај тоа, треба да ја регулираме тежината. Тоа го правиме пред се заради здравјето, а секако и убаво ќе изгледаме.
Никој не ти вели да се изгладнуваш, тоа не е добро. Треба да се храните здраво, да ја елиминирате штетната храна и да бидете физички активни.

Ова е план на исхрана кој целосно ќе го исчисти вашето тело од токсини и ќе изгубите тежина. Секако, ова е план за 3 дена, но на сличен начин треба да јадете и другите денови. (Можете да продолжите понатаму во зависност од тоа колку тежина ќе изгубите, пропорционално на тоа колку всушност можете да изгубите и повторно во зависност од типот на вашето тело)
План на исхрана за првите 3 дена:

1. Ден

Појадок: Едно варено јајце и овесна каша
Ужина: за ужина јадете малку ореви или едно јаболко или портокал (секогаш практикувајте овошје)
Ручек: Варено пилешко до 100гр и салата
Вечера: Варен зеленчук

Ден 2

Појадок: Исто како и првиот ден
Ужина: за ужина јадете малку ореви или едно јаболко или портокал (секогаш практикувајте овошје)
Ручек: Спанаќ
Вечера: варена зелка

Ден 3

Појадок и ужина повторно исто
Ручек: малку варен ориз и пилешко до 100гр (доколку имате дијабетес не смеете да јадете ориз) и салата
Вечера: Варен зеленчук

Совети:
Ако пржите месо и слично, користете кокосово масло бидејќи е многу здраво и нискокалорично. Намалете го внесот на леб и обидете се да јадете кафеав леб.
Пијте лимонада и други природни сокови (малина, портокал), секако, не ги засладувајте. Ќе го исчисти вашето тело, ќе ви помогне да изгубите тежина и ќе ги убие клетките на ракот. Исто така, пијте зелен чај (1-2 пати на ден).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *