Еликсир кој ја намалува главоболката за само 5 минути

Неговото дејство за кратко време ќе успее да ја неутрализира непријатноста која ви го нарушува функционирањето во текот на денот.

Главоболката може многу да биде непријатна, но и честа појава која го нарушува вашето секојдневно функционирање. Значи, таа може да предизвика нервоза и пад на концентрација.
Но, доколку го користите овој напиток тогаш може да почувствувате намалување на болките.

Состојки:
– 1 чаша вода;
– 1 лажица лимонов сок;
– прстофат сол.

Подготовка:
Во шолја ставете лажица топла вода, па додадете сол и мешајте додека таа целосно не се стопи. Потоа додадете го лимоновиот сок и чашата наполнете ја со ладна вода.
Измешајте ги сите состојки и напитокот е подготвен за консумирање.

Дејство:
Овој напиток ќе го реши проблемот со главоболката за 5 минути, а постапката треба да ја повторите по 2 до 3 часа од консумирањето на истата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *