Жени, штом ќе слушнете што им прави ова овошје на вашите гради, нема да престанете да го јадете

Заборавете на естетската хирургија и свртете се кон природата. Постои начин како да ги зацврстите и подигнете градите, а вие не сте ни свесни за тоа.

Може да имате поголеми гради ако консумирате слатко тропско овошје кое содржи многу витамин Ц и манган – АНАНАС.
Хранливите материи во ананасот се како што следува:

витамин Б6
– витамин Б1
– бакар
– влакна
– фолна киселина
– пантотенска киселина
Ананасот има многу антиоксиданси, како витамин Ц и бета-каротин, кои ја намалуваат можноста за развој на рак. Ананасот ќе помогне да се спречи рак на дојка (и други форми на рак), а исто така ја враќа еластичноста на кожата, кога градите се опуштаат со текот на времето.

Еден од најдобрите начини да го вклучите ананасот во вашата исхрана е смути.
Смути од ананас:

1 чаша органски ананас исечен на коцки
1/2 чаша органски сок од ананас
2/3 органско кокосово млеко

Сето тоа измешајте и консумирајте го веднаш!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *