Заобиколете ја АПТЕКАТА И СКАПИТЕ ДОДАТОЦИ! ЗАЈАКНЕТЕ ГО ИМУНИТЕТОТ И РЕГУЛИРАЈТЕ JA ТЕЖИНА! Едноставен пијалок!

Здраво, драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. На мојот канал сте навикнати да гледате рецепти поврзани со приготвување на јадења, пити, топчиња, филета и разни слатки.

Денеска сакам да споделам рецепт за многу здрав напиток, можам да кажам еликсир за подобрување на имунитетот и започнување и забрзување на метаболизмот. Ова не е лек туку нешто што навистина може да ви користи за да го направите вашето тело посилно и поспремно да се соочи со разни вируси и настинки бидејќи зимата е на пат.

Затоа, не двоумете се да подготвите нешто здраво, вкусно и корисно за себе и вашето семејство на многу едноставен начин.

СОСТОЈКИ
1,5 кг. лимон
250-300 гр. ѓумбир

1 кг. природен пчелен мед (багрем, ливада, бор, шума)
Подготвено и измешано со мед, оставете го да отстои 2 часа. а потоа ставете ги во тегли. Оставете ги теглите во фрижидер или оставата, чајната кујна и користете 2 лажици на тегла од 250 ml. со додавање на вода, но само по 24 часа. стои во фрижидер.

Процесот на подготовка погледнете го во видео рецептот..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *