Здрав појадок готов за секунда – Фрапе со урми и банани

Состојки

500 мл млеко
6 урми

2 лажици какао
2 банани

2 лажици путер од кикирики
1. Сите состојки се ставаат во нутри булетот и се блендираат.

2. Се сервира во стаклени чаши.

На здравје!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *