Исповед : Наместо на операција, тој си отишол дома здрав, со помош на овие две состојки

Тузлак Елвир Д.(44) решил да раскаже како се „спасил“ од операција на коленото, со помош на само две состојки, кои веројатно сите ги имаме дома.

Имено, Елвир во последните месеци чувствувал страшни болки во колената, од прекумерно стоење и работа, а докторот му препорачал да ги оперира колената и на тој начин да се обиде безболно да застане на нозе. Сепак, стравот од операција го натера да бара друго решение.

– Случајно запознав госпоѓа која собира чаеви и билки, а знам дека чита многу книги и знае многу за тоа, ја прашав за совет и таа веднаш ми кажа дека има решение кое им помогнало на многу луѓе кои дојде кај неа.

Таа ме советуваше да направам агда (мешавина) од домашен јаболков оцет и сол во сооднос од 2-3 шолји оцет и една чаша сол 5 последователни ноќи. Потоа треба сè добро да измешате, па натопете ја газата во смесата и завиткајте ја на колена, сето тоа завиткајте го со крпа.

Веќе по првиот ден почувствував олеснување, а болката исчезна како да ја понесе раката точно по пет дена. Веќе некое време немам проблем со колената и секако ја откажав операцијата што требаше да ја направам. Се надевам дека овој рецепт ќе им помогне и на другите луѓе – изјави Елвир.

Секако, сепак ги советуваме сите луѓе кои можеби имаат слични проблеми да се консултираат со својот лекар пред овој природен потфат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *