ЛЕН И ВОДА ПРАВИ ЧУДО ЗА 12 ДЕНА: Кога жените би знаеле што може, секогаш би го користеле!

Дали знаевте дека постои домашно лекување после кое не би се препознале за 12 дена? Ако имате проблем со брчките, пробајте го што поскоро!

Тајната е во лененото семе кое со своите лековити својства придонесува за подобрување на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и го враќа тој младешки изглед во пределот околу образите, особено во чувствителните делови на кожата околу очите, каде што кожата е најтенок и склон кон брчки.

Во сад ставете една лажица ленено семе и прелијте ја со третина од чаша врела вода, протресете ја неколку минути и потоа покријте ја со салфетка и оставете ја да отстои до вечер.

Исцедете ја смесата таа вечер. Користете ја водната маса слична на гел во која се оставени семките од лен. Нанесете го овој раствор од ленено семе на исчистеното лице и врат со помош на памучна пупка.
Не мора да се грижите за избегнување на пределот околу очите, слободно нанесете го растворот и таму. Кога маската ќе се исуши на лицето, повторно нанесете ја. Повторете ја оваа постапка пет пати.
Ефекти на маската од ленено семе:
– Ги крева цртите на лицето, ја тонизира и затегнува кожата

– Ги намалува големите пори
– Ја хидрира кожата
– Служи и како пилинг за кожа

– Го намалува вишокот на себум на мрсната кожа
– Помага во спречување на создавање акни и отстранување на мозолчиња од лицето
– Го успорува создавањето на брчки и го елиминира создавањето на фини линии на лицето бидејќи има својства кои интензивно го забавуваат стареењето

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *