Лесен и брз рецепт за овошни мафини без брашно кои децата го обожаваат

Потребни состојки:

2 банани
4 јајца
100 гр малини, боровинки, јагоди
кокосово масло или путер за подмачкување

Начин на подготовка:
Загрејте ја рерната на 190 Целзиусови степени.
Пасирајте ги зрелите банани.
Додајте ги јајцата и мешајте додека не се соединат целосно.
Подмачкајте еден мини плех за мафини со кокосово масло или путер.

Додајте 2-3 бобинки.
Пополнете веднаш со смесата.
Печете 15 минути.

Оставете да се изладат неколку минути и потоа внимателно извадете ги со нож.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *