Маска од само 2 состојки ќе ве ослободи од црнките!

За нега на кожата на лицето, не мора секогаш да користите скапи препарати. Сода бикарбона и овој пат се покажа како одлична состојка. Маската што ви ја препорачуваме е одлична за ослободување од непријатните црнки.

Потребно е:

150 гр. кокосово масло
150 грама сода бикарбона

Подготовка:
Кокосовото масло прво оставете го на собна температура да се раствори. Потоа во него додадете сода бикарбона и добро измешајте.

Користење:
Нанесете ја маската на лицето и оставете неколку минути, а потоа само измете го со топла вода. Третманот повторувајте го најмногу два пати неделно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *