Мафини од само три состојки готови за 15 мин ( РЕЦЕПТ)

Мафини со малина кои се подготвуваат брзо. Тие не содржат шеќер, а се што ви е потребно за да ги подготвите се само три состојки.

Намирници:
4 јајца
малини
2 банани
Подготовка:

Згмечете ги бананите, па додајте ги јајцата и убаво измешајте ја смесата.
Ставете малини ( освен свежи може да користите и смрзнати) во калапот за мафини и покријте ги со смесата од јајца и банани. Печете на 190 C додека мафините не станат кафенави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *