МЕШИНА НА СОЛ И МАСЛИНОВО МАСЛО: После овој третман нема да чувствувате болка во вратот и кичмата во следните пет години

Тестирано и 100% ефективно…

Оваа масажа смеса се подготвува со нерафинирано растително масло и сол (по желба можете да користите и морска вода).

Се што ви треба е: 10 лажици сол и 20 лажици масло (маслиново, сончогледово).

Овој едноставен природен лек брзо и ефикасно ја ублажува болката и сите други симптоми на осификација на вратот.

По третманот нема да чувствувате болка во следните пет години.

Инструкции:

Измешајте ги состојките во стаклен сад и затворете го. По неколку дена ќе видите лесна смеса во теглата. Не користете ја смесата додека не се појави светла боја.

Користете:

Секое утро масирајте го лекот во болното место. Во почетокот потребно е да се масира 2-3 минути, а потоа да се зголеми времето за 2-3 минути на ден додека не достигнете 20 минути масажа дневно.

Потоа избришете го вратот со влажна крпа.

По 10 дена, третманот значително ќе ја подобри циркулацијата на крвта и самата масажа ќе ја стимулира регенерацијата на ‘рскавицата и коскеното ткиво.

Ќе почувствувате големо олеснување.

Ќе исчезнат главоболките, ќе се подобрат видот и циркулацијата бидејќи телото ќе се исчисти од токсините, метаболизмот ќе се нормализира.

Топло го препорачуваме овој рецепт бидејќи е докажан и ефикасен. Бидете здрави!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *