Направете го ова 5 минути пред капење и вашата кожа ќе биде совршена, без ниту една дамка за само една недела!

Сите сакаме нашата кожа да биде здрава и убава. Направете пауза од хемиските препарати и свртете се кон природните решенија. Многупати сме зборувале за нив, а сега ви носиме уште едно природно решение кое ќе и помогне на вашата кожа.

Потребни ви се лимон и шеќер. Исечете го лимонот на половина, исчистете го од корите и потоа потопете го во сад со шеќер.Околу 10 минути пред капење, втријте го на лицето, а потоа на целото тело и оставете го да делува околу 5 минути. Потоа се бања. Потоа нанесете гел од алое вера на лицето и оставете да делува половина час, а потоа измијте го.

Направете го ова барем еднаш неделно. Ќе забележите позитивни резултати бидејќи лимонот ќе ги исчисти порите. Видливоста на лузните ќе биде помала. Исто така, доколку имате проблем со мозолчиња, намалете ја употребата на пудра бидејќи пудрата ќе ги затне порите и кожата нема да може да дише и тоа ќе доведе до создавање на мозолчиња.

Мијте се често и не користете многу хемиски производи бидејќи ќе ви ја иритираат кожата. Посетете и дерматолог доколку е потребно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *