Направете ја највкусната пица од стар леб

Од стар леб направете вкусна пица.

СОСТОЈКИ:
стар тост леб
кашкавал

шунка Пекабеско
2 јајца
малку млеко
сол

оригано
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Стар (а може и свеж) тост леб ставете го директно од пакувањето во корито направено од фолија.

Помеѓу секое парче леб ставајте по лист кашкавал и шунка.
Разматете 2 јајца и малку млеко, посолете, па прелијте преку целиот леб. Посипете со оригано. Замотајте го лебот во фолијата и ставете во рерна да се пече на 180 степени околу 15 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *