Народен лек со кој ќе ги исчистите цревата и сите крвни садови!

Честите настинки, инфекции, замор, тоа се показатели за присуство на токсини во организмот, малигни бактерии и други, не помалку штетни материи. Ви носиме ефикасен природен лек на руската народна медицина, кој е еликсир на здравјето!

Овој еликсир е одличен за помнење и концентрација, лекува и артериосклероза и запек, а го намалува крвниот притисок.

Состојки:

1 лажица брашно од хељда
180 мл кефир
малку мед по желба

Подготовка:
Една лажица брашно од хељда прелијте со чаша кефир и добро измешајте.

Смесата подгответе ја навечер и оставете ја во фрижидер. Консумирајте го наутро, после оваа смеса не консумирајте ништо 3 часа.
Чистењето на телото трае 14 дена!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *