Наутро наместо кафе пијте го овој моќен пијалак кој топи масти: За 30 дена целата облека ќе ви биде широка

Многу е важно да не се претера, без разлика дали се работи за здрав начин на живот или лоши навики. Сè е во рамнотежата.

Кога ви се чини дека сте пробале се‘ и дека губењето на вишокот килограми е невозможна мисија, вистинско време е да го пробате овој пијалок од две состојки! Оваа течност ќе му помогне на вашето тело да се ослободи од вишокот вода, да ја елиминира надуеноста, да ги разгради масните клетки, да го стимулира мочниот меур да работи подобро и да ги исфрли токсините од вашето тело.

Најдобро од сè, состојките се многу евтини и потребни ви се само 5 минути за подготовка, па овој пијалак е идеален дури и за мрзливи луѓе кои не можат долго да чекаат за да видат резултати.
Потреби состојки:
1 лимон,
60 гр магдонос
60 мл вода.

Начин на подготовка: Исцедете го сокот од лимонот и исечкајте го магдоносот. Ставете ги во чаша и прелијте ги со вода.

Примена: Овој напиток секогаш пијте го на празен стомак. Консумирајте по една шолја дневно 6 дена, па направете 10-дневна пауза, па можете да започнете повторно. Започнете сега, а за еден месец ќе ви треба нова гардероба – сè ќе ви биде големо!

За време на паузата можете да пиете литар и пол вода во која сте исцедиле еден лимон. Наместо кафе, пијте вода со лимон во текот на денот и ќе видите напредок. Сигурно нема да почувствувате пад на енергијата, поспаност или главоболка. Клучот е хидратацијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *