Највкусната овесна каша за доручек

Состојки
3 лажици овесни снегулки
100 мл вода

1 лажичка какао
1 лажичка мед
1 лажичка путер од кикиритки или лешници

1 банана
малинки по потреба

Вкусен и здрав доручек кој ќе ве држи сити долго време.
Подготовка

1. На оган ставете ја водата, додајте ги снегулките и какаото и варете минута две, мешајќи.
2. Бананата изгмечете ја, додајте ја кашата, медот и путерот и измешајте. Малинки ставете по вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *