Најдобар лек за ГАСТРИТИС, препишан од гастроентеролог! Ова растение прави чуда и расте насекаде околу нас

Проблемите со дигестивниот тракт воопшто не се за занемарување, па без разлика дали се работи за дијареа-дијареа, тоа може да значи одредени проблеми кои можат да бидат опасни. Затоа, одете на редовни контроли и доколку ги забележите овие тегоби, овие промени во столицата, значителна промена на бојата, крвта – не го игнорирајте.

Ако имате гастритис, знаете како тоа е состојба која ни прави проблеми. Мора да внимавате што јадете, да избегнувате глутен и јаглехидрати-шеќери и редовно да одите на лекар. Не ја испуштајте таа состојба.

Природните лекови можат многу да ви помогнат. Нането може да ви помогне при разни дигестивни проблеми, а еве што треба да направите: Само земете 3-4 листови нане и ставете ги во врела вода (околу една шолја). Оставете да отстои околу 10 минути, па процедете.

Пијте 2 шолји од овој чај дневно и ќе видите дека многу ќе ви помогне. Со консумирањето на овој чај внимавајте што јадете. Треба да имате правилна исхрана, не дозволувајте нездравата и несоодветна храна да ви биде поважна од вашето здравје. Треба да знаете што можете, а што не можете да јадете, особено ако имате проблем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *