НАЈКОРИСНА СМЕСА ЗА СИЛЕН ИМУНИТЕТ

Веќе сме во сезона на настинки и вируси, а тој мора некако да го зајакне имунитетот.

Потребни состојки:

1 корен од ѓумбир

5 лимони
3 лимети

1 кг шеќер
Начин на подготовка:
Сите состојки исечкајте ги на парчиња без да ги излупите лимоните и лиметите.

Измешајте сè без шеќер за да добиете хомогена паста.
Дури потоа додадете го шеќерот, измешајте многу добро и оставете ја смесата два часа.

Префрлете го во чисти тегли, затворете ги капаците и чувајте ги во фрижидер.
За силен имунитет јадете по неколку лажици дневно од смесата. Многу е пријатен за вкус, а придобивките од него се бесконечни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *