Неделен хороскоп од 10 до 16 октомври

Овен – Доаѓа добра недела. Конечно ќе можете да бидете наградени за вашите значителни напори. Ѕвездите препорачуваат, сепак, да не се потпирате на вашите ловорики, туку да одите напред. Имате уште многу интересни идеи кои треба да се применат во пракса. Со финансиите не е се толку стабилно како што би сакале. Може да има и добивки и загуби. Обидете се да не трошите премногу. Избегнувајте да се впуштате во опасни авантури. Може да има затегнати односи со саканата личност.

Поволни денови – 13, 14

Бидете внимателни – 10, 16

Бик – Оваа недела ѕвездите ги советуваат Биковите да не забораваат на точноста и одговорноста. Никој нема да ги заврши вашите задолженија за вас. Некој ќе има тенденција да ви даде совет, што не ви се допаѓа особено и не мислите дека е толку добра идеја. Не дејствувајте против себе, дури и за да му угодите на некој близок. Здравјето ќе бара зголемено внимание. Доколку се појават некакви симптоми, не ги потценувајте. Побарајте стручен совет.

Поволни денови – 16

Бидете внимателни – 11, 12

Близнаци – Разумноста и економичноста ќе ви бидат најдобри помагачи во финансиските работи оваа недела. Поради непредвидени тешкотии со финансиите, може да се најдете во тешка ситуација. За добра циркулација на крвта, добро е да имате подобра физичка активност. Љубовните врски ќе бидат на тест во овој период. Тие најверојатно ќе бидат поврзани со надворешни фактори. Можно е некој да се обиде да се меша во вашиот личен живот.

Поволни денови – 10

Бидете внимателни – 13, 14

Рак – Може да се каже дека сте фаворизирани деновиве. Важно е да ги исполните сите ваши ветувања и да посветите повеќе внимание на квалитетот на вашата работа. Некои планови поврзани со пари, патувања или мали инвестиции може да бидат одложени. Но, може да има придобивки од доцнењето. По 10 октомври може да сретнете сакани кои не сте ги виделе со години. Можно е љубовната врска на која повеќе не се надевавте да добие нов тек.

Поволни денови – 11, 12

Бидете внимателни – 16

Лав – Тајната на успехот во бизнисот оваа недела е објективното самопроценување. Нема потреба да го омаловажувате вашето достоинство. Користете ги вашите сили за да го постигнете она што го сакате. Ќе имате повеќе шанси да си го направите животот полесен и поубав. Финансиската состојба е стабилна и нема да биде особено загрозена во овој период. Млечните производи ќе ви помогнат да се чувствувате добро и енергично. Тие ви се потребни за да го заситите телото со калциум, кој особено ви е потребен сега.

Поволни денови – 10, 13, 14

Бидете внимателни – 11, 12

Девица – Ќе имате добри шанси да напредувате во кариерата доколку работите во хиерархиски систем. Можно е да напредувате во истата компанија или да најдете подобро платена работа. Помошта од блиски луѓе ќе ви помогне да отворите многу затворени врати. Можеби ќе се појави профитабилна соработка или нова врска која ќе ве однесе понатаму. Многумина ќе имаат можност да се вратат на некоја постара идеја или проект, кој овој пат ќе можете успешно да го завршите.

Поволни денови – 11, 12, 16

Бидете внимателни – 13, 14, 15

Вага – Ѕвездите советуваат да размислите пет пати пред да кажете нешто некому оваа недела. Невнимателните зборови можат да предизвикаат проблеми и на работа и дома. Финансиската состојба благо ќе се подобри. Веројатно ќе добиете покачување или бонус. Викендот треба да го поминете во движење – најдобро е да одите на кратко патување. Подгответе се за фактот дека ќе сакаат да ве заведат. Ако не ви пречи, неделата може да биде интригантна и страсна. Но, не очекувајте оваа личност да остане долго во вашиот живот.

Поволни денови – 13, 14

Бидете внимателни – 10, 16

Скорпија – Неделата нема да започне премногу активно, но не дозволувајте долго да бидете мрзеливи. Ќе треба да се решат некои итни прашања и ќе треба да се направат напори за да се постигнат резултати. Ако судбината ви носи изненадувања, искористете ги за свои цели. Како што велат, „направете лимонада од лимони“. Време е да го испланирате вашиот буџет. Сега најдобро е да се избегнат непотребните трошоци, затоа строго држете се до плановите. Во последно време сте премногу склони кон љубомора. Обидете се да не го оттурнувате партнерот за да не зажалите подоцна.

Поволни денови – 16

Бидете внимателни – 11, 12

Стрелец – Веројатно ќе заработите и ќе успеете да го стекнете она за што долго сонувавте. Може да настанат конфликти во личните односи. Обидете се да се воздржите за време на расправијата за да не ја навредите саканата личност. Изговорените зборови можат толку многу да повредат што последиците се закануваат да бидат непредвидливи. Обрнете внимание на сигналите што ви ги дава телото. Можни се мали тегоби во втората половина од неделата.

Поволни денови – 10

Бидете внимателни – 13, 14

Јарец – Работите ќе одат најдобро за оние кои се занимаваат со интернетлектуална активност. Најдете време да се опуштите. Во спротивно, имате опасност брзо да изгорите. Што се однесува до здравјето, најранливо место во овој период е гастроинтестиналниот тракт. Можни се проблеми. Внимавајте на исхраната. Доколку сте слободни и планирате да остварите нови романтични познанства, ѕвездите ве советуваат да ја одложите оваа намера за подобри времиња. Веројатно сега ништо нема да се случи.

Поволни денови – 11, 12

Бидете внимателни – 16

Водолија – Ѕвездите советуваат да бидете будни сите седум дена во неделата и да не заборавите на здравиот разум. Овие квалитети навистина ќе ви бидат потребни кога комуницирате со колегите и саканите. Обидете се да не зборувате премногу, иако ќе бидете склони кон тоа. Свежиот воздух и вежбањето се најдобри помагачи за вашето здравје оваа недела. Можете исто така да вежбате медитација. Ова ќе ви овозможи да се чувствувате добро и физички и психички.

Поволни денови – 10, 13, 14

Бидете внимателни – 11, 12

Риби – Ѕвездите ги советуваат Рибите да ги преиспитаат животните вредности. Можеби вашиот светоглед се менува и бара нешто ново. Вашата судбина зависи од овие промени. Не се обесхрабрувајте и не плашете се од промени – тие се на подобро. Нека вашиот личен живот остане приватен во овој период. Не споделувајте премногу и не дозволувајте надворешни лица да учествуваат во тоа. Во спротивно, нема да можете да избегнете озборувања и шепотење зад грб.

Поволни денови – 11, 12, 16

Бидете внимателни – 13, 14, 15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *