Необична погача која сигурно ќе ви се допадне! (ВИДЕО)

Пробајте ја оваа необична погача по рецепт на Милица Михаиловиќ.

СОСТОЈКИ:
650 гр брашно
150 мл топла вода

150 мл јогурт
2 лажички сув квасец
2 лажички шеќер

1/2 лажица сол
3 лажици масло

2 јајца
2 чешниња лук
200 гр маргарин
Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *