Пиперки во тегла за 10 МИНУТИ – Пиперки без конзерванси, без пастеризација и готвење.

Брзо зимски рецепт за кој се подготвуваат не повеќе од 10 минути. Пиперките се многу вкусни и ќе уживате во нив во текот на зимата. Подготовката е едноставна и мора да успеете во овој рецепт.

Состојки:

1 кг пиперка

зрна бибер
6 чешниња лук

Ловоров лист
1 лажичка шеќер по тегла

2 лажички сол по тегла
4 лажици алкохолен оцет 9% по тегла

Топла зовриена вода

Процесот на подготовка погледнете го во видео рецептот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *