Пица со палента и печурки

Состојки:

Тесто за пица
200g палента
100g пармезан

200g кашкавал
Маслиново масло
100g сечкани печурки
Подготовка:

Сварете ја палентата, а кога ќе биде при крај додајте го пармезанот, кашкавалот и малку сол.
На тестото за пица додајте ја палентата, наредете ги печурките и зачинете.

Нарендајте уште малку кашкавал и печете 15тина минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *