Рецепти за смути кои ќе ви помогнат со губење на килограмите

Јагодите, боровинките, малините, бананите и јаболката се многу богати со витамин Ц и антиоксиданси, што го прави овој рецепт за појадок со овошни банани хранлива моќ.

Како бонус, овој рецепт го зајакнува метаболизмот, дополнително помагајќи за слабеење и одржување на тежината. Состојки 1 банана ½ шолја јагоди ½ шолја боровинки ½ шолја малини 1 јаболко со јадра, исечкано 1 шолја бадемово млеко

Инструкции Исечете ја и замрзнете ја бананата 4 или повеќе часа (направете го ова претходната вечер) и замрзнете го целото овошје ако не е веќе замрзнато, ова ќе направи погуст, постуден шејк. Додадете ги сите состојки во блендерот. Блендирајте додека не се изедначи. Послужете. Веднаш измијте го блендерот за да избегнете лепење на храната.

Смути со чоколадо, банана и путер од бадем
Ова смути има одличен вкус и ќе ви ги обезбеди потребните протеини за тој ден.

Состојки 1 шолја незасладено бадемово млеко 1 замрзната банана 1 лажица домашен чоколаден сируп без маснотии 1 лажица путер од бадем 1 голема грст мраз Насоки Додадете ги сите состојки во блендер. Блендирајте додека не се изедначи.
Послужете. Веднаш измијте го блендерот за да избегнете лепење на храната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *