Руски професор советува, oживејте го вашето тело и подобрете го имунитетот

Рускиот професор Христо Мермерски е светски познат доктор и научник, кој тврди дека храната и природните состојки можат да излечат и регулираат многу работи.

Во неколку наврати, тој даваше различни рецепти кои можат да им помогнат на луѓето да се справат со здравствени проблеми, а најпопуларниот е оној што служи за благосостојбата на целиот организам.

Професорот Мермески тврди дека конзумацијата на овој рецепт може да го излечи целиот организам – ги чисти крвните садови, го лечи срцето, го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, бубрезите, целиот екскреторен систем, како и дигестивниот систем од патогена микрофлора.

Исто така, оваа мешавина има превентивно дејство при срцев удар, а исто така им помага на луѓето кои го поминале истото. Ја подобрува функцијата на мозокот, концентрацијата и меморијата, па дури и ја регулира телесната тежина.

Компоненти:
400 грама никнува пченица (во понатамошниот текст инструкции како да се добие)
15 свежи, органски лимони
12 цели глави лук
1 кг домашен мед
400 гр свежи ореви
Подготовка, Прво на сите, треба да ја подготвите изникнатата пченица. Ова се прави со ставање 400 гр пченица во стерилизирана стаклена тегла, и прелевање со вода, а потоа оставете да отстои преку ноќ.
Откако ќе стоите 12 часа, истурете вода од тегла врз чиста ткаенина / газа и добро измијте го зрното, а потоа исцедете го преку газа. Оставете ја исцедената пченица во теглата. По 24 часа се добива пченица со никулци (долга 1-2 мм).
Тогаш е потребно заедно да се меле никнува пченицата, оревите и исчистените главици лук. Потоа сомелете 5 лимони, потоа додадете во претходно измелената смеса и измешајте с together заедно во емајлиран сад.

Исцедете го сокот од преостанатите лимони и измешајте со претходно подготвената смеса додека не стане хомогена. На крајот додадете мед и измешајте со дрвена лажица додека не се соедини целосно.бИстурете ја добиената маса во тегли и чувајте ја во фрижидер. По три дена стоење, подготвен е за консумирање.

Смесата се користи со земање 1 или 2 лажици 30 минути пред појадок, ручек, вечера и пред спиење. Консумирајте го ова додека не ги отстраните проблемите, а превенцијата работи еднаш годишно неколку дена.
Ако сте болни, најдобро е да не го земате овој рецепт без да се консултирате со лекар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *