Секој хороскопски знак има свој физички адут: Откријте кој е вашиот!

Генетиката несомнено игра улога, но астролозите тврдат дека положбата на ѕвездите во моментот на раѓање може да влијае и на нашиот изглед.

Хороскопскиот знак открива многу за нашиот карактер, но и за нашиот изглед.

Родените во пролет се препознаваат по убавите црти на лицето, додека летните деца се издвојуваат по тенот и косата. Родените во есен ги карактеризираат женствени движења, а зимските знаци од Зодијакот се препознаваат по специфичната фигура.

Овен
Припадниците на овој знак се истакнуваат со прекрасни црти на лицето. Обично имаат широко чело, румени образи, пропорционално тело со просечна или потпросечна тежина. Тие често имаат темна коса и истакнати веѓи и очи.

Бик
Како и кај Овенот, припадниците на овој знак обично имаат убави црти. Нивната главна карактеристика се големите очи. Усните им се обично полни, забите се помали и прави, а косата густа. Нивниот врат е често доста широк.

Близнаци
Овој пролетен знак е познат по убавата насмевка. Тие се со просечна или натпросечна висина, имаат истакната брада и високи јаготки. Изгледаат млади и имаат долги прсти, пишува 24сата.

Рак
Припадниците на овој летен знак најчесто имаат беспрекорен тен и убава коса. Очите им се големи, а цртите нежни. Обично имаат тркалезно лице, истакнато чело и зашилен нос.

Лав
Како и Ракот, така и припадниците на овој знак често имаат убава коса и тен. Нивната коса е обично густа и често виткана, нивните очи се кафени или зелени и крупни, додека изразите на лицето изгледаат самоуверено и гордо. Носот им е истакнат, а усните пополни од просекот. Обично се натпросечна висина, тесен струк и долги нозе.

Девици
Девиците се познати по својот аристократски тен и тркалезното лице. Нивните усни се изразени и полни, а очите со средна големина. Нивното лице е прилично симетрично, а телото има тенденција да се здебелува, особено во горниот дел.

Вага
Овој есенски знак обично има елегантни движења на телото. Вагите обично имаат дупки во образите и овално лице. Усните им се убаво обликувани, а главата и лицето обично се помали од просекот. Носот е потенок, иако може да биде издолжен, а косата е средно густа или ретка. Тие се познати и по тоа што имаат многу експресивно лице и грациозно одење.

Шкорпија
Скорпиите, како и Вагите, имаат елегантни движења, а се препознаваат по нагласените црти на лицето и силната вилица. Нивните очи се големи и често хипнотизирачки, со необични нијанси. Нивната кожа е малку посветла, па знаат да блеснат, а телото им е витко, иако без истакнати мускули.

Стрелец
Припадниците на овој знак, како што се Скорпијата и Вагата, се познати по своето вродено провокативно однесување. Тие често изгледаат младешки. Нивните чела се малку поголеми, а насмевките широки. Тие често се малку пократки со посилни нозе. Нивната коса не е многу густа, а најчесто е од пепел, кафени нијанси.

Јарец
Овој зимски знак е познат по одличната фигура. Лицето им е експресивно, а очите им се големи и често сиви, зелени или сини. Се карактеризираат со развиени и убави раце, како и со високи јаготки.

Водолија
Водолијата, како и Јарецот, е препознатлива по привлечното и мускулесто тело, особено во помладите години. Обично имаат усни полни во средината и потенки кон рабовите, а носот може да им биде поголем од просекот. Тие се карактеризираат и со коскени рамења.

Риба
Како и Јарецот и Водолијата, така и Рибите имаат привлечна фигура. Нивното лице изгледа нежно и пополно со женствени црти, дури и кај машките припадници на знакот. Нивната коса е обично густа и малку брановидна, а горниот дел од телото е потесен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *